Umelá inteligencia ako jedinečný nástroj na overenie vozidla

Články / Všeobecné

Čo je umelá inteligencia

Umelá inteligencia je v súčasnosti jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich technológií na svete. Jej inteligentné systémy sú navrhnuté tak, aby dokázali samostatne rozmýšľať, učiť sa a robiť rozhodnutia. Umelá inteligencia dokáže napodobňovať inteligentné ľudské správanie. Výsledky skúmania a jej riešení sme pomocou OpenAI aplikovali aj na identifikáciu a overovanie vozidiel tak, aby prinášali komplexný a orientačný prehľad o jeho aktuálnom stave.

Čo je OpenAI

OpenAI je kľúčovou organizáciou v oblasti výskumu a vývoja umelej inteligencie. Vznikla v roku 2015 a jej zakladateľmi sú Elon Musk a Sam Altman. Najvýznamnejším Open AI produktom je chatbot ChatGPT, ktorý disponuje obrovskou zásobou znalostí na širokú škálu rôznych tém.

V spolupráci s Open AI prinášame novinku

Pomocou umelej inteligencie prinášame hodnotenie vozidla na základe konkrétneho modelu. Získať potrebné údaje o vozidle je teraz jednoduché a rýchle aj vďaka umelej inteligencii, ktorej unikátne nástroje sprístupnia informácie na počkanie.

Aktuálne sme sprístupnili nasledovné údaje:

Recenziu

Umelá inteligencia vypracuje komplexnú recenziu konkrétneho modelu vozidla, vrátane jeho predností, silných a slabých stránok, spotreby, dizajnu, komfortu, hodnoty, či celkového dojmu. Poskytne tak predbežný prehľad o overovanom vozidle aj vrátane technických parametrov jeho vnútorného vybavenia a pod..

Prevádzkové náklady

Obstarávacia cena overovaného vozidla sa môže líšiť v závislosti od jeho stavu, počtu najazdených kilometrov, či konkrétneho predajcu. Ročné prevádzkové náklady zahŕňajú rôzne faktory, ako sú pohonné hmoty, poistenie, údržbu, opravy, diaľničnú známku a pod.. Umelá inteligencia tak poskytne cenové rozmedzie ročných prevádzkových nákladov po zhodnotení všetkých vstupných informácií o danom vozidle.

Najčastejšie poruchy

Najčastejšie poruchy indikované zo strany AI sa týkajú konkrétneho modelu overovaného vozidla. Údaje o cenách za opravu pre Slovenskú republiku vygenerované umelou inteligenciou sú orientačné, môžu sa odlišovať aj v závislosti od konkrétneho servisu, resp. rozsahu poškodenia.

Bezpečnosť

Hodnotenie bezpečnosti konkrétneho vozidla umelou inteligenciou poskytuje predovšetkým údaje ohľadom ochrany detí, dospelých, chodcov, a pod.. Bezpečnosť konkrétneho modelu vozidla umelá inteligencia porovná aj s konkurenčnými vozidlami v rovnakej kategórii a poskytne prehľad, ktoré vozidlo je najbezpečnejšie, resp. najmenej bezpečné v porovnaní s overovaným vozidlom.

Konkurenčné vozidlá

Umelá inteligencia jednoducho a rýchlo porovná overované vozidlo s ďalšími konkurenčnými vozidlami v rovnakej kategórii. Vyhodnotí výkon motora, spotrebu, a zároveň vygeneruje cenu pre konkrétne vozidlá. Ide o rýchly a unikátny prehľad pri kúpe vozidle.

Servis

Servisný plán umelá inteligencia vyhodnotí na základe odporúčaní výrobcu. Informácie zahŕňajú konkrétne servisné úkony vrátane orientačných poplatkov a cien. Avšak, náklady za servis sa môžu líšiť v závislosti od servisu, ako aj regiónu kde bude kontrola prebiehať.

Získané informácie slúžia aj ako pomôcka pri kúpe ojazdeného vozidla, upozornia kupujúceho na rôzne detaily, ktoré si následne pri osobnej obhliadke môže preveriť.

Overenie vozidla nebolo nikdy jednoduchšie.

 


24.6.2024 / STKonline